Poznaj Nas
Jesteśmy zespołem praktyków z pasją do dzielenia się.
Nasz zespół
Zarząd Fundacji
Zarząd Fundacji to organ wykonawczy. Zbieramy informacje od osób i instytucji z terenu, analizujemy trendy i tworzymy plany dla Fundacji aby spełniała swoją misję. Nadzorujemy wykonanie planów i za każdym razem ulepszamy nasze projekty zgodnie z realnymi potrzebami beneficjentów.
Agnieszka Halikowska
Prezeska Fundacji
Dyrektorka HR z ponad 15 letnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach w branżach SSC, IT, energetycznym i automotive.
Pomaga organizacjom budować kompleksowe rozwiązania HR wspierające realizację strategii biznesowej. Łączy i buduje mosty pomiędzy klientem, organizacją i pracownikiem poprzez wdrażanie inicjatyw i programów wzmacniających kulturę organizacyjną opartą na zaufaniu i różnorodności.
Z powodzeniem budowała i wdrażała strategię HR, a w szczególności programy rozwoju przywództwa, kultury organizacyjnej, oraz kluczowych kompetencji. Tworzyła programy zarządzania talentami oraz budowania zaangażowania.
Zajmowała się również budowaniem zwinnych i elastycznych zespołów oraz efektywnej współpracy inspirowanych socjokracją.
Rolę strategicznego HR Biznes Partnera pełni od ponad 10 lat. Najpierw w sektorze energetycznym, gdzie zarządzała organizacją HR w Polsce i Krajach Bałtyckich odpowiadając za cały zakres usług HR. Następnie w branży automotive, odpowiadając w roli globalnej za zakłady produkcyjne w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Chinach oraz pozostałe funkcje w kilku krajach europejskich.
Absolwentka Zarządzania i Marketingu Politechniki Opolskiej oraz Uniwersytetu Roma Tre w Rzymie.
Ukończyła również studia podyplomowe z Ekonomii i Zarządzania na rzymski Uniwersytecie „La Sapienza”.
Agnieszka Halikowska
Prezeska Fundacji
Strateżka HR – od lat buduje systemowe rozwiązania wspierające równość, kulturę dobrostanu, włączające przywództwo.
Inżynierka – we wszystkim szuka powiązań, które mogłyby zrewolucjonizować świat.
Maratonka – kiedy wierzy w słuszność przedsięwzięcia, z determinacją dąży do ukończenia zadania i pokona każdą przeszkodę na drodze.
Małgorzata Czachor
Wiceprezeska Fundacji
Absolwentka socjologii, prawa oraz studiów podyplomowych w zakresie psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.
W swojej karierze zawodowej miała możliwość pracować w wielonarodowym środowisku jak i wymagających branżach – produkcyjnej, motoryzacyjnej czy energetycznej – z powodzeniem realizując ambitne cele takie jak: budowanie organizacji od fazy green field, łączenie i integracja spółek w związku z akwizycjami jak i restrukturyzacja organizacji, w tym również zamknięcie działalności spółki.
Za osobisty cel w pracy zawodowej stawia sobie zawsze wspieranie realizacji strategii biznesowej, poprzez codzienne dostarczanie doskonałych wyników dzięki budowaniu inspirujących warunków pracy dla wszystkich pracowników ale także poprawę jakości życia pracowników dzięki wdrażaniu działań dla rozwoju dobrego samopoczucia pracowników i budowy wyjątkowej kultury organizacyjnej m.in. wspierającej różnorodność.
Obecnie pracuje w Fortum, w którym zarządza zespołem People dla wszystkich spółek w grupie Fortum w Polsce.
Małgorzata Czachor
Wiceprezeska Fundacji
Coachka – jej misją jest wspieranie innych w rozwoju ich kariery, wzmacnianiu jakości życia i dobrostanu.
Socjolożka – wierzy w osiągnie sukcesów w zespołach dzięki pozytywnym relacjom.
Prawniczka – z sukcesem tworzy organizacje przestrzegające zasad równego traktowania i etycznego przywództwa w biznesie.
Rada Fundacji
Rada Fundacji jest organem doradczym. Łącząc doświadczenia z różnych dziedzin opiniuje plany fundacji, pomaga ja rozwijać, wnosi perspektywę swojego środowiska.
Wojciech Zając
Radca prawny, partner kierujący działem prawa pracy w Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k. działającej w międzynarodowej sieci Schindhelm.
Jest autorem szeregu artykułów, opracowań i wykładów. Prowadzi zajęcia z prawa pracy na studiach podyplomowych, na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest członkiem Komisji ds. Trendów Rynku Pracy w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.
W zakresie prawa pracy doradza i prowadzi działalność szkoleniową dla przedsiębiorstw.
Pełni także rolę rzecznika pracowników w zakresie ochrony przed niepożądanymi zjawiskami w miejscu pracy (nierówne traktowanie, mobbing, molestowanie) w międzynarodowych koncernach.
Wojciech Zając
Radca Prawny
Agnieszka Kiełbik
Psycholog, psychoterapeuta, diagnosta ADHD, seksuolog w trakcie specjalizacji.
Pracuje indywidualnie z dorosłymi w zakresie zaburzeń emocjonalnych, neuroróżnorodności, w tym szczególnie ADHD i spektrum autyzmu, trudności w relacjach, kryzysach tożsamości, zaburzeń nastroju, poszukiwaniu swojej drogi w życiu, rozwoju osobistego. Ponad dziesięć lat doświadczenia w prowadzeniu psychoterapii i wszelkich form pomocy psychologicznej.
Specjalizuje się w prowadzeniu psychoterapii w nurcie Gestalt zintegrowanej z podejściem systemowym oraz elementami cbt, skupionej na doświadczeniu Tu i Teraz i dążącej do uzyskania zmiany przez pogłębiony wgląd w świadomość, doświadczanie siebie i eksperymentowanie. Diagnozuje oraz prowadzi terapię osób z ADHD.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i SWPS. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii w nurcie Gestalt w Ośrodku Edukacji Psychologicznej prowadzonym przez Jacka Rydlewskiego, superwizora psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Szkolenie z Terapii Schematów oraz Szkolenie z poznawczo – behawioralnej terapii dzieci i młodzieży i szkolenie z Terapii schematów w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.
Agnieszka Kiełbik
Psycholożka
Krzysztof Jarzyna
Dyrektor zarządzający polskim odziałem Hiszpańskiej spółki produkcyjnej wytwarzającej detale dla przemysłu motoryzacyjnego.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, posiadacz dyplomu MBA sygnowanego przez WSB/Franklin University oraz programu Menadżerskiego ICAN Institute.
W trakcie studiów aktywny działacz studencki, członek rady wydziału, senatu uczelni oraz wydziałowego samorządu studenckiego.
Swoją karierę zawodową związał z międzynarodowym środowiskiem firm produkcyjnych z branży elektroniki użytkowej i przede wszystkim segmentu motoryzacji, piastując różne stanowiska kierownicze w strukturach lokalnych oraz globalnych (europejskich).
Z przyjemnością dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą.
Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki cudownych dzieci.
Krzysztof Jarzyna
Dyrektor Zarządzający w branży automotive
Natalia Deryło
Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu , Zarządzania na
Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych service Design na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu
Od ponad 5 lat zarządza projektami i produktami w międzynarodowych organizacjach. Posiada profesjonalne doświadczenie skupiające się na poprawie pracy lekarzy, poprawie jakości życia pacjentów i wpływie na wellbeing pracowników.
Przez 10 lat była wolontariuszką Fundacji Mam Marzenie, w której współpracowała z małymi pacjentami onkologicznymi. Absolwentka warsztatów organizowanych przez Instytut Dobrej Śmierci “Obok Ciebie na ostatnim etapie życia.” Prywatnie dużo czasu poświęca na zgłębianie zagadnień dotyczących neurobiologii, psychotraumatologii i wellbeing.
Obecnie pracuje w branży IT zarządzając produktem, który pomaga pacjentom. Aplikacja dostępna jest w 20 językach dla użytkowników na całym świecie
Natalia Deryło
Psycholożka
Tomasz Zawadzki
Jego misją jest transfer wiedzy rozwojowej z krajów Europy Zachodniej i USA do Polski oraz propagowanie postaw akceptujących różnorodność ludzi.
Dyrektor MindSonar Polska – systemu do pomiaru psychologicznego MindSonar®, badającego style poznawcze i systemy wartości ludzi. Prowadzi warsztaty certyfikacyjne w metodzie. Certyfikowany facylitator Relational Presence®/ Speaking Circles® – metody wystąpień publicznych w oparciu o kontakt z drugim człowiekiem i uważność. Coach i trener kompetencji miękkich, współpracujący z globalną firmą szkoleniową Richardson. Wcześniej menedżer, który zarządzał dużymi sieciami sprzedaży w branżach: bankowej i telekomunikacyjnej.
Tomasz Zawadzki
Dyrektor MindSonar Polska
Partnerzy
Przyjaciele Fundacji, eksperci w swojej dziedzinie, osoby z pasją i doświadczeniem w pracy warsztatowej z różnorodnymi zespołami
Karolina Ostrowska
Karolina Ostrowska – psycholog, trener TUS.
Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, parami oraz rodzinami. W pracy najbliższa jest jej terapia poznawczo-behawioralna oraz ACT (Terapia Akceptacji i Zaangażowania). Korzysta również z technik relaksacyjnych, dialogu motywacyjnego czy z TSR ( Terapia Skoncentrowana na rozwiązaniach). Znajomość technik terapeutycznych oraz doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi sprawia, że z łatwością dopasowuje metody pracy do potrzeb każdego pacjenta. Prowadzi terapię psychologiczną oraz grupę wsparcia.
Zajmuje się diagnozą psychologiczną całościowych zaburzeń rozwojowych ( autyzm, ADHD, zaburzenia semantyczno-pragmatyczne, zaburzenia uczenia się). Prowadzi terapię dla osób neurotypowych.
Karolina Ostrowska
Psycholożka
Karolina Dobrowolska
Psycholog, trener TUS.
Pracuje w ośrodku rehabilitacji z dziećmi i młodzieżą w różnym stopniu niepełnosprawności. W swojej pracy wykorzystuje różne techniki i narzędzia, głównie z obszaru poznawczo- behawioralnego, jak również TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach).
Prowadzi konsultacje, terapię psychologiczną, pracuje z osobami neurotypowymi oraz zajmuje się diagnozą psychologiczną całościowych zaburzeń rozwojowych.
Karolina Dobrowolska
Psycholożka
Piotr Misztela
Aktor z wykształcenia i reżyser z zamiłowania.
Prowadzi autorski projekt “Bądź” polegający na działaniach teatralnych z osobami wykluczonymi.
Aktorskie umiejętności doskonalił również na mistrzowskich kursach i szkoleniach prowadzonych przez wybitnych znawców aktorstwa, m.in Masato Matsuurę, Johna Morana, Jana Peszka i Beatę Fudalej. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta miasta Sopotu. Odbywał również rezydencję artystyczną w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Współpracuje z teatrami w Norwegii (Rogaland Teater i Nordland Teater). Do tej pory współpracował z wieloma instytucjami kultury w Polsce, wśród których należy wymienić: Gdański Teatr Szekspirowski, Teatr Polski we Wrocławiu, Instytut Teatralny w Warszawie, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Dramatyczny im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu, Teatr Druga Strefa w Warszawie. Laureat głównej nagrody w międzynarodowym konkursie teatralnym Shakesphere organizowanym przez European Shakespeare Festivals Network na najlepszy spektakl na podstawie twórczości Wiliama Szekspira ze spektaklem “Romeo and Juliet and other catastrophic love affairs”.